Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

PĂ«rmes njĂ« ceremonie solemne, sot Universiteti i TetovĂ«s e filloi zyrtarisht vitin e ri akademik 2023/2024.…

Opozita e bashkuar shqiptare me gjithsej 7 deputetë, nuk do të votojë ndryshimet kushtetuese

I ashtuquajturi front opozitar, respektivisht LĂ«vizja Besa, LĂ«vizja Demokratike dhe Alternativa, shprehĂ«n qĂ«ndrimin e qartĂ« se…

Nga mesnata benzina lirohet, nafta shtrenjtohet

Komisioni Rregullator pĂ«r EnergjetikĂ« solli vendimin, me tĂ« cilin bĂ«het ulja e çmimeve tĂ« shitjes me…

Mungon uji dhe rryma, ende nuk ka nisur mësimi në shkollën e Vizbegut! Shaqiri: Komuna kërkon pikë politike në emërimin e drejtorit

Ministri i Arsimit dhe ShkencĂ«s, Jeton Shaqiri sot fajĂ«soi komunĂ«n dhe mbikĂ«qyrĂ«sit ndĂ«rtues pĂ«r mos-funksionimin e…

Aksident i rëndë në pikën pagesore në Gostivar, ndërron jetë 18-vjeçari nga Çegrani

NĂ« njĂ« aksident fatal qĂ« ka ndodhur ditĂ«n e sotme nĂ« pikĂ«n pagesore nĂ« autostradĂ«n Gostivar-TetovĂ«,…

Bexheti zëvendësohet me Abdulin! Dega e Alternativës në Tetovë me kryetar të ri

Jusuf Abduli do ta zĂ«vendĂ«sojĂ« Dritan Bexhetin nĂ« funksionin e kryetarit tĂ« DegĂ«s sĂ« AlternativĂ«s nĂ«…

Shënon rritje çmimi i energjisë elektrike për shtëpitë e banimit! ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

NĂ« gjysme vjetorin e parĂ« tĂ« kĂ«tij viti çmimi mesatar i energjisĂ« elektrike pĂ«r amvisĂ«ritĂ« Ă«shtĂ«…

Banorët e fshatit Pallaticë të Komunës së Zhelinës pa ujë tash e disa ditë

AfĂ«r njĂ«mijĂ« shtĂ«pi tĂ« fshatit PollaticĂ« tĂ« komunĂ«s sĂ« ZhelinĂ«s vazhdojnĂ« tĂ« jenĂ« pa ujĂ« pĂ«r…

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

Ministri i PunĂ«ve tĂ« Brendshme, Oliver Spasovski, informoi se nĂ« pĂ«rputhje me ndryshimet nĂ« MarrĂ«veshjen e…

Dogana e Maqedonisë konfiskoi disa motoçikleta dhe disa pajisje për automjete

Nga Dogana e MaqedonisĂ« njoftojnĂ« se kanĂ« konfiskuar gjĂ«sende nĂ« vlerĂ« tĂ« 473.632 denarĂ«ve. NĂ« mesin…