Bujqit grekë bllokojnë kufirin me Maqedoninë e Veriut

Prej orĂ«s 18:00 sonte vendkalimi kufitar Evzoni, pĂ«r hyrje nĂ« Greqi Ă«shtĂ« i bllokuar nga bujqit…

Erdogan e pret Ramën me ceremoni madhështore në Ankara

Kryeministri Edi Rama ndodhet kĂ«tĂ« tĂ« MartĂ« nĂ« Turqi, nĂ« kuadĂ«r tĂ« njĂ« vizite zyrtare. Ashtu…

Interpoli shpalli në kërkim Radoiçiçin, reagon Vuçiç: E pakuptimtë

Presidenti i SerbisĂ« AleksandĂ«r Vuçiç ka reaguar nĂ« lidhje me lajmin se Interpol-i ka futur nĂ«…

Vulin kĂ«rcĂ«non: Republika Serbe do tĂ« shkĂ«putet nga Bosnja dhe do t’i bashkohet SerbisĂ«

Ish-drejtori i BIA-s serbe dhe njeriu qĂ« ndodhet nĂ« listĂ«n e zezĂ« amerikane, Aleksandar Vulin, ka…

Një aeroplan me një vrimë në trup dhe krahë të dëmtuar ka fluturuar për një orë mbi Beograd (VIDEO)

NjĂ« aeroplan i “Marathon Airlines”, linja ajrore qĂ« kryen fluturime pĂ«r Air Serbia, bĂ«ri njĂ« ulje…

Shqiptari vret bashkëshorten rumune në Greqi

NjĂ« krim brenda familjes ka ndodhur nĂ« njĂ« familje nĂ« KretĂ« tĂ« GreqisĂ«, ku burri shqiptar…

Kurti ia thotë Vuçiqit në OKB: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, dhunimin e grave e përdori si mjet lufte

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti, nĂ« paraqitjen e tij tĂ« sotme nĂ« OKB, pĂ«rballĂ« presidentit serb,…

MPJD del me sqarim pĂ«r aksidentin e autobusit tĂ« ‘Deva Tours’ nĂ« Kroaci: S’ka tĂ« lĂ«nduar

Ministria pĂ«r PunĂ« tĂ« Jashtme dhe DiasporĂ« ka dalĂ« me sqarim pĂ«r aksidentin e autobusit tĂ«…

Aksidentohet autobusi i ‘Deva Tours’ nĂ« Kroaci

NjĂ« autobus i linjĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare KosovĂ«-Gjermani dyshohet se Ă«shtĂ« aksidentuar gjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme nĂ« Kroaci,…

Kurti e ‘godet’ Vuçiqin nga tavolina e Samitit, ia pĂ«rmend BanjskĂ«n dhe kĂ«rkon njohje reciproke

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti nĂ« fjalimin e tij nĂ« Shkup para liderĂ«ve tĂ« Ballkanit PerĂ«ndimor…