Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

PĂ«rmes njĂ« ceremonie solemne, sot Universiteti i TetovĂ«s e filloi zyrtarisht vitin e ri akademik 2023/2024.…

Flamuri i Kosovës ngritet më së larti në vendin që s’e njeh shtetin tonë, Anton Cena i fiton tri medalje në Spanjë

Anton Cena e ka ngritur mĂ« sĂ« larti flamurin e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s nĂ« njĂ« vend…

Nga 1 janari nis udhëtimi pa viza, Ambasada Gjermane në Kosovë del me një njoftim të rëndësishëm

Ambasada e GjermanisĂ« nĂ« KosovĂ« ka njoftuar se tĂ« gjithĂ« ata qĂ« posedojnĂ« pasaporta tĂ« KosovĂ«s, duke…

Opozita e bashkuar shqiptare me gjithsej 7 deputetë, nuk do të votojë ndryshimet kushtetuese

I ashtuquajturi front opozitar, respektivisht LĂ«vizja Besa, LĂ«vizja Demokratike dhe Alternativa, shprehĂ«n qĂ«ndrimin e qartĂ« se…

Nga mesnata benzina lirohet, nafta shtrenjtohet

Komisioni Rregullator pĂ«r EnergjetikĂ« solli vendimin, me tĂ« cilin bĂ«het ulja e çmimeve tĂ« shitjes me…

Mungon uji dhe rryma, ende nuk ka nisur mësimi në shkollën e Vizbegut! Shaqiri: Komuna kërkon pikë politike në emërimin e drejtorit

Ministri i Arsimit dhe ShkencĂ«s, Jeton Shaqiri sot fajĂ«soi komunĂ«n dhe mbikĂ«qyrĂ«sit ndĂ«rtues pĂ«r mos-funksionimin e…

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

NjĂ« tĂ«rmet me magnitudĂ« 4.6 tĂ« shkallĂ«s Rihter ka goditur BosnjĂ«n dhe HercegovinĂ«n. Siç raportohet nga…

Aksident i rëndë në pikën pagesore në Gostivar, ndërron jetë 18-vjeçari nga Çegrani

NĂ« njĂ« aksident fatal qĂ« ka ndodhur ditĂ«n e sotme nĂ« pikĂ«n pagesore nĂ« autostradĂ«n Gostivar-TetovĂ«,…

Vuçiq: Nuk duam luftë, Serbia nuk do të dërgoj forca ushtarake në Kosovë

Presidenti i SerbisĂ« Aleksandar Vuçi1 tha se nuk ka ndĂ«rmend tĂ« urdhĂ«rojĂ« ushtrinĂ« tĂ« kalojĂ« kufirin…

Bexheti zëvendësohet me Abdulin! Dega e Alternativës në Tetovë me kryetar të ri

Jusuf Abduli do ta zĂ«vendĂ«sojĂ« Dritan Bexhetin nĂ« funksionin e kryetarit tĂ« DegĂ«s sĂ« AlternativĂ«s nĂ«…