Ilir Hasani i drejtohet Ali Ahmetit: Kryetari i Kumanovës duhet të jetë shqiptar, bëja qaren!

Kandidati i zonës numër 1 i renditur i dyti, Ilir Hasani mbrëmë në Kumanovë tha se…

Osmani: Të rritet rroga mesatare në 1000 euro, t’a kthejmë rininë në Maqedoninë e Veriut

Në takimin në Odën Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore, kandidati për president nga radhët e Frontit Europian,…

Thaçi: Taravari e Kasami u bënë kryetarë komunash me votat e VMRO-së dhe Levicës

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi i ftuar në emision Debat Plus tek Ermal Panduri në Klan…

Taravari nga Berlini: Votoni rotacionin politik që duhet të ndodhë në Maqedoninë e Veriut

Koalicioni i VLEN-it, mbrëmë ka qëndruar në Berlin ku është pritur nga mërgata shqiptare. Kandidati për…

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani tregoi një histori nga e kaluara e tij,…

Vidhet kasaforta me para nga një këmbimore në Shkup

Më datë 17.04.2024 në ora 10.15 në SPB Shkup, M.D.(42) nga Shkupi ka raportuar se rreth…

Vjehrri rrah nusen në Tetovë

Nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njoftojnë se në orët e para të ditës…

Pasi vodhi veturën, fëmija nga Tetova gjatë vozitjes u përplas me një veturë tjetër

Një fëmijë nga Tetova është ndaluar nga policia pasi i njëjti pasi kishte marrë një veturë…

Sot pasdite fillojnë reshjet e shiut në Maqedoninë e Veriut, vijon periudhë e motit jostabil

Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha të diellit, ndërsa pasdite…

Jordania shpall gjendjen e jashtëzakonshme pasi Irani nis sulmin ndaj Izraelit, zyrtari i sigurisë amerikane: Dronët mund të mbërrijnë brenda disa orëve

Sulmi i Iranit “mund të shpaloset brenda disa orëve”, thotë zyrtari i sigurisë amerikane. Sipas zëdhënëses…