Volejboll: Sonte në Tetovë ndeshja çerekfinale e Kupës Liria – Universiteti i Tetovës

Ekipet e volejbollit Liria dhe Universiteti i TetovĂ«s, sonte me fillim nĂ« 20:30 nĂ« sale sportive…

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

NjĂ« lajm shokues ka habitur gjithĂ« botĂ«n e futbollit nĂ« rajon, pasi nĂ« moshĂ«n 34 vjeçare…

Kosova “ilaç” për Izraelin, e mposhtë edhe me U21-sha

Kosova ka arritur tĂ« mposhtĂ« Izraelin dy herĂ« brenda tetĂ« ditĂ«ve. KĂ«saj radhe suksesin e arritĂ«n…

“Ishte njeriu i 12-të i Kosovës”, zviceranët kritikojnë paraqitjen e Xhakës

KombĂ«tarja e ZvicrĂ«s siguroi mbrĂ«mĂ« kualifikimin nĂ« Kampionatin Evropian “Euro 2024”, pas barazimit 1:1 me KosovĂ«n.…

Shqipëria në avantazh, kuqezinjtë shënojnë ndaj moldavëve

ShqipĂ«ria ka arritur tĂ« kalojĂ« nĂ« avantazh ndaj MoldavisĂ« nĂ« minutĂ«n e 25 tĂ« pjesĂ«s sĂ«…

Shqipëria sot luan një nga dy “finalet” për t’u kualifikuar në Euro 2024

ShqipĂ«ria sot nga ora 18:00 do tĂ« ndeshet me MoldavinĂ« nĂ« njĂ«rĂ«n nga dy “finalet” e…

7 futbollistë shqiptarë në ekipin e Maqedonisë

PĂ«rfaqĂ«suesja e MaqedonisĂ« sĂ« Veriut sot Ă«shtĂ« nisur pĂ«r nĂ« RomĂ«, ku tĂ« premten pĂ«rballet me…

CNN shkruan për fishkëllimat e tifozëve kosovarë në lojën Kosovë – Izrael, UEFA hap procedurë

KombĂ«tarja e Izraelit e zhvilloi tĂ« dielĂ«n ndeshjen e parĂ« tĂ« futbollit qĂ« prej fillimit tĂ«…

“Kjo fushĂ« Ă«shtĂ« turp i madh pĂ«r njerĂ«zit qĂ« janĂ« nĂ« pozita’ – Ismet Munishi me kritika tĂ« ashpĂ«ra pĂ«r terrenin e “Fadil Vokrrit”

NĂ« stadiumin “Fadil Vokrri” mbrĂ«mĂ« u luajt ndeshja Kosova – Izraeli, e vlefshme pĂ«r kualifikimet nĂ«…

Futbollisti izraelit e quan “stallë derrash” fushën në stadiumin “Fadil Vokrri”

Lojtari mĂ« i njohur i Izraelit, Eran Zahavi e ka krahasuar fushĂ«n nĂ« stadiumin “Fadil Vokrri”…