Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Presidenti Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë…

Dyshime për keqpërdorimin e mbi 150 mijë € te “Stupcat”, Osman Azemi denoncon rastin

“Rikthimi i Stupcave” ka bërë bujë të madhe ditëve të fundit. E gjithë kjo nisi nga…

Stresi: Kam 20 mijë veta mbrapa, do sakrifikoj jetën për Kosovën!

Situata në Kosovë nuk është fort e qetë, pas përplasjeve në veri të vendit. Policia e…

30 ditë paraburgim për Feron

Gjykata Themelore në Gjilan ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve reperit Fero. Feronit…

Vrasja e ‘Strellës’: Buta i kërkon falje familjes Hyseni, merr një vendim për karrierën e tij muzikore

Gati dy muaj më parë qyteti i Ferizajt dhe e gjithë Kosova u trondit nga ngjarja…

FOTO\ Kjo është arma e zjarrit për të cilën u arrestua Don Xhoni

Reperi 22 vjeçar Xhonatan Isufi, i njohur me nofkën Don Xhoni, është ndaluar sot nga Policia e…

Arrestohet reperi Don Xhoni

Reperi, Xhonatan Isufi i njohur me nofkën “Don Xhoni” është ndaluar nga policia ditën e sotme.…

Will Smith shkakton skandal në “Oscars”, godet me shuplakë komedianin Chris Rock

Aktori Will Smith u duk se goditi prezantuesin e një prej çmimeve të “Oscars”, Chris Rock…

“Shkoj çdo muaj te psikologu”, Mozzik rrëfen për problemet me shëndetin

Reperi, Gramoz Aliu i njohur me nofkën “Mozzik” ka folur si rrallëherë për jetën e tij…

Kush është reperi “Vinz” që tentoi të vrasë pronarin e hotelit në Tiranë?

Ervin Selita 30-vjeçari i arrestuar nga policia mesditën e djeshme pasi tentoi të vrasë me armë…