TOMTAS: Rihapet pas 7 dekadash fabrika e parë e avionëve në Turqi

Kjo lĂ«vizje e plotĂ«son zhvendosjen e TurqisĂ« drejt zhvillimit tĂ« teknologjisĂ« indigjene me synimin pĂ«r tĂ«…

Aeroplani luftarak turk do të quhet KAAN

Presidenti i TurqisĂ«, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi se emri i aeroplanit luftarak kombĂ«tar tĂ« vendit, i…

TĂŒrkiye zbulon emrin e avionit luftarak kombĂ«tar, do tĂ« quhet KAAN

Presidenti i TĂŒrkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, njoftoi se emri i avionit luftarak kombĂ«tar tĂ« vendit, i…

Avioni luftarak turk pa pilot ANKA-3 doli në pistë

Avioni luftarak turk pa pilot ANKA-3 i cili ka shumĂ« avantazhe si shpejtĂ«sia e lartĂ«, kapaciteti…

Mercedes-i prezanton E-Classin e ri, me super teknologji (VIDEO)

Mercedesi tĂ« martĂ«n e ka publikuar versionin e ri tĂ« E-Classit. PĂ«rveç pamjes brilante qĂ« e…

Turqia projekton anijen kozmike për në Hënë

QĂ«llimi i radhĂ«s i TurqisĂ« Ă«shtĂ« tĂ« arrijĂ« nĂ« HĂ«nĂ«. Dhe pĂ«r kĂ«tĂ« ka nisur puna…

Lamborghini kinez me 1100 kuaj fuqi, arrin shpejtësinë 100 kilometra për vetëm 2 sekonda (VIDEO)

KinezĂ«t e kanĂ« prezantuar versionin e tyre tĂ« ngjashĂ«m me Lamborghinin. Yangwang U9 quhet kjo veturĂ«…

ÇfarĂ« Ă«shtĂ« ChatGPT e ç’duhet ditur pĂ«r aplikacionin qĂ« ka ‘pushtuar’ botĂ«n e po pĂ«rplas gjigantĂ«t e teknologjisĂ«

ÇfarĂ« ndodh nĂ«se i kĂ«rkohet ChatGPT tĂ« pĂ«rshkruajĂ« veten? Chatbot-i i zhurmshĂ«m i inteligjencĂ«s artificiale, ka…

Këto 10 PROFESIONE rrezikojnë të zhduken nga inteligjenca artificiale!

Revolucioni i punĂ«s i shekullit XXI pĂ«rfshin integrimin e tĂ« ashtuquajturĂ«s InteligjencĂ« Artificiale (AI). Kjo Ă«shtĂ«…

Elon Musk ngre alarmin për inteligjencën artificiale: Të ndalohet menjëherë zhvillimi i sistemeve më të fuqishme se GPT-4

NjĂ« grup i gjerĂ« prej mĂ« shumĂ« se 1000 studiuesish pĂ«rfshirĂ« miliarderin Elon Musk nĂ«nshkruan njĂ«…