Tre muaj në qeli për përdhunim, Andrew Tate dhe vëllai i tij lirohen nga burgu

Influenceri Andrew Tate dhe vĂ«llai i tij Tristan janĂ« lĂ«nĂ« nĂ« masĂ«n e sigurisĂ« “arrest shtĂ«pie”…

Shtetasi i Kosovës vdiq në një furrë buke në Çair!

Ministria e PunĂ«ve tĂ« Brendshme ka njoftuar se dje,nĂ« njĂ« furrĂ« buke nĂ« Çair ka vdekur…

Tentojnë të marrin peng biznesmenin gjerman, por i rezulton personi i gabuar, i kërkojnë falje dhe largohen! (VIDEO)

NjĂ« biznesmen gjerman me origjinĂ« nga Turqia, Zeki OÄźuz, ra pre e njĂ« sulmi nga disa…

Abazoviq thotë se Mali i Zi po thyen rekorde në turizëm

Kryeministri me mandat teknik i Malit tĂ« Zi, Dritan Abazoviq, ka thĂ«nĂ« se presin qĂ« vendi…

Mjeku nga Kosova: Operimi i një pacienti shqiptar më jep kënaqësi sa për 100 gjermanë

Remzi Gashi, mjeku i cili la GjermaninĂ« pĂ«r t’u kthyer nĂ« KosovĂ« tregoi nĂ« njĂ« intervistĂ«…

Rikthimi i Messit te Barcelona, Laporta nis misionin

Barcelona Ă«shtĂ« e gatshme tĂ« merret seriozisht me rikthimin e Lionel Messit. Siç raporton “Mundo Deportivo”,…

Lukashenko bën thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Ukrainë

Presidenti i BjellorusisĂ« AleksandĂ«r Lukashenko bĂ«ri thirrje pĂ«r njĂ« armĂ«pushim tĂ« menjĂ«hershĂ«m nĂ« UkrainĂ« gjatĂ« fjalimit…

Gjermania hap me të madhe dyert për 50 mijë punëtorë nga Ballkani Perëndimor, detaje për kushtet e aplikimit

Gjermania synon tĂ« lejojĂ« nĂ« tĂ« ardhmen mbi 50 mijĂ« punĂ«torĂ« tĂ« pakualifikuar nga Ballkani PerĂ«ndimor…

Maqedonasit, shqiptarët, turqit konsumojnë më pak mish në rajon

Maqedonasit, shqiptarĂ«t, turqit dhe banorĂ«t e MoldavisĂ« konsumojnĂ« mĂ« pak mish. Harta e konsumit tĂ« mishit…

Elon Musk ngre alarmin për inteligjencën artificiale: Të ndalohet menjëherë zhvillimi i sistemeve më të fuqishme se GPT-4

NjĂ« grup i gjerĂ« prej mĂ« shumĂ« se 1000 studiuesish pĂ«rfshirĂ« miliarderin Elon Musk nĂ«nshkruan njĂ«…