Muaji i Ramazanit, qytetarët ankohen për çmimet: Duam të blejmë, s’kemi para

NĂ« krizĂ« ekonomike, me shportĂ« konsumatore tĂ« shtrenjtĂ«, ndĂ«rsa tĂ« ardhura tĂ« ulĂ«ta, besimtarĂ«t myslimanĂ« kanĂ«…

Sot ngrijnë çmimet e orizit dhe vezëve

Qeveria sot duhet tĂ« ngrijĂ« çmimet e orizit dhe vezĂ«ve, por edhe tĂ« marrĂ« vendim pĂ«r…

Bekteshi: Me dy paga minimale do të mbulohet shporta e konsumatorit

Do tĂ« ngrihet çmimi i orizit dhe vezĂ«ve Ministri i EkonomisĂ«, Kreshnik Bekteshi sot bĂ«ri tĂ«…

Ngrijnë çmimi i vezëve dhe orizit! Bekteshi: Kemi çmimet më të lira në rajon

Qeveria nesĂ«r do t’i ngrijĂ« çmimet e orizit dhe vezĂ«ve, nĂ« pĂ«rputhje me çmimet tĂ« cilĂ«t…

“Ngrirja” e çmimeve: Brenda muajit kursehen vetëm 200 denarë

Deanoski pĂ«r REL: Rreth 110.000 punonjĂ«s nĂ« sektorin publik me pagĂ« minimale Derisa qeveria reklamohet se…

Shtetet që i sollën Maqedonisë së Veriut më së shumti turistë në fillim të vitit 2023

NĂ« MaqedoninĂ« e Veriut vetĂ«m nĂ« muajin janar janĂ« regjistruar 43 384 turistĂ«, ashtu qĂ« mbi…

Në shtator do të rriten sërish pensionet në Maqedoni, thotë Kovaçevski

Kryeministri Dimitar Kovaçevski tha se pas rritjes sĂ« pensioneve pĂ«r 8,4 pĂ«r qind gjatĂ« kĂ«tij muaji,…

Maqedoni, deri të premten do të përfundojnë analizat për çmimet e sheqerit, vezëve dhe vajit

Ministri i EkonomisĂ«, Kreshnik Bekteshi pret qĂ« deri tĂ« premten tĂ« pĂ«rfundojnĂ« analizat tĂ« cilat duhet…

Qumështi dhe pastat prej sot më lirë, ndërhyrje të mundshme edhe tek produktet e tjera

NĂ« MaqedoninĂ« e Veriut prej sot hyn nĂ« fuqi vendimi qeveritar pĂ«r ngrirjen e cmimeve, ashtu…

Pensionet e muajit mars do të jenë 8.4% më të larta

Pensionet nĂ« muajin mars do tĂ« rriten pĂ«r 8.4%, kanĂ« njoftuar nga Ministria e PunĂ«s dhe…