Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Fondacioni Golden Eagle bĂ«n thirrje pĂ«r krijimin e fondit pĂ«r PolicinĂ« e KosovĂ«s dhe ndanĂ« 30,000…

Kurti: Operacioni policor në veri po vazhdon, janë konfiskuar qindra armë e municione

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti, ka deklaruar se po vazhdon operacioni policor nĂ« veri, derisa ka…

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Nuk janĂ« tĂ« rralla rastet kur zyrtarĂ«t policorĂ« ballafaqohen me kĂ«rcĂ«nime serioze nga qytetarĂ« nĂ« qytete…

Profesori boshnjak: Kurti fitoi, Policia mposhti kryengritjën pa ndihmën e KFOR-it

Profesori dhe publicisti boshnjak, Haris Imamoviq, ka reaguar pas ngjarjeve tĂ« sotme nĂ« veri tĂ« RepublikĂ«s…

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

61 vjeçari V.G nga Gjevgjeli dyshohet se kĂ«tĂ« mbrĂ«mje ka vrarĂ« vĂ«llanĂ« L.G (71) dhe kunatĂ«n…

Gashi: Edhe në mure të Kishës ka pasur kuti me municione, kishte plan për luftime

Gazetari Kreshnik Gashi ka deklaruar se grupi i personave tĂ« armatosur qĂ« sulmuan policinĂ« e mĂ«…

Sveçla: Ka indikacione se ka më shumë sulmues të vrarë në veri

Deri mĂ« tani janĂ« konfirmuar tre sulmues tĂ« grupit kriminal tĂ« vrarĂ« nĂ« BanjskĂ« tĂ« Zveçanit.…

Sveçla: Ka edhe dokumentacione ruse në disa nga veturat e shfrytëzuara

Ministri i BrendshĂ«m, Xhelal Sveçla, tha se aksioni i sotĂ«m do tĂ« zgjasĂ« sa Ă«shtĂ« e…

Vuçiq: Serbët e Kosovës u rebeluan duke mos e duruar më terrorin e Kurtit

Presidenti i SerbisĂ«, Aleksandar Vuçiq, nĂ« konferencĂ« pĂ«r media, ka thĂ«nĂ« se ata edhe mĂ« herĂ«t…

Ekskluzive: Ky është serbi i arrestuar në veri, ishte i armatosur deri në dhëmbë

NĂ« pranga tĂ« NjĂ«sisĂ« Speciale ka pĂ«rfunduar edhe serbi Blagoje Spaojevic (1991). Burimet e IndeksOnline tĂ«…