Borë e madhe në këtë komunë të Kosovës

NĂ« komunĂ«n e Dragashit rikthehen reshjet e borĂ«s KanĂ« filluar reshjet e borĂ«s nĂ« fshatrat e…

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, dy të plagosur

Dy persona janĂ« plagosur nĂ« PrishtinĂ« rreth orĂ«s 20:20. Rasti ka ndodhur nĂ« rrugĂ«n “Qamil Hoxha”.…

Sulmi me armë tek “TCh”, policia ndalon ish-dhëndrrin e Pal Kolës. Roberto Papçi u kap në orën 03:00 në qytetin e Vlorës

Ngjarja e rĂ«ndĂ« e ndodhur pak pas mesnatĂ«s se djeshme nĂ« ambientet e televizionit “Top-Channel”, ku…

Duke e pastruar pistoletën, kumanovari gjuan me plumb – dërgohet në urgjencë

Dje, nĂ« ora 19:24, njĂ« banor i KumanovĂ«s me iniciale S.C. (48), duke pastruar pistoletĂ«n e…

Arrestohet një shtetas francez, vodhi tre banesa në qendër të Shkupit

Ministria e PunĂ«ve tĂ« Brendshme njofton se 31 vjeçari nga Franca Ă«shtĂ« arrestuar pĂ«r shkak tĂ«…

Rrahje në Reçicë të Vogël, dhunuesi arrestohet para iftarit

NjĂ« rrahje, mes dy bashkĂ«fshatarĂ«ve ka ndodhur dje nĂ« ReçicĂ« tĂ« VogĂ«l, njofton Ministria e PunĂ«ve…

Gjykimi ndaj Pjetër Shalës: Dëshmitari rrëfen se babai i tij vuajti pasojat e mbajtjes në fabrikën e metalit në Kukës

NĂ« Dhomat e Specializuara tĂ« HagĂ«s po vazhdon tĂ« jep deklaratĂ« dĂ«shmitari i mbrojtur TW4-08. TW4-08…

Në Gjykatën Penale sot nisi dhe menjëherë u shty gjykimi për Llatasin dhe Lazarovin

NĂ« GjykatĂ«n Penale sot nisi dhe menjĂ«herĂ« u shty gjykimi pĂ«r moderatorin Dragan Pavloviq Llatas dhe…

Blerim Halimi nga ASH-Saraj mori detyrën drejtor i Spitalit Psikiatrik-Bardovca në Shkup

Sot edhe zyrtarisht Blerim Halimi mori detyrĂ«n Drejtor i Spitalit Psikiatrik-Bardovca nĂ« Shkup. Pasi deri tani…

Aksident në autostradën Shkup – Tetovë, rrokulliset vetura me targa të Shqipërisë

NĂ« autostradĂ«n Shkup-TetovĂ« Ă«shtĂ« aksidentuar njĂ« veturĂ«, e cila si pasojĂ« e rrugĂ«s sĂ« lagĂ«sht Ă«shtĂ«…