Nesër pranohet sasia e dytë e vaksinave Pfizer nga Serbia

Nesër do të pranohet sasia e dytë e vaksinave anti-Covid-19 të kompanisë Pfizer nga Serbia.

Advertisement

Por ndryshe nga hera e parë ku pranim-dorëzimi i vaksinave u bë mes kryeministrit Zoran Zaev dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, këtë herë atë do ta bëjnë ministrat e shëndetësisë.

Kështu ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në ora 13:30 do të pranojë vaksinat nga homologu i tij serb, Zllatibor Llonçar./TV21

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *