Vdes artisti që bëri karikaturën e Profetit Muhamed

Artisti danez Kurt Westergaard, i famshĂ«m pĂ«r vizatimin e njĂ« karikature tĂ« Profetit Muhamed i cili…

Erdogan: Le të punojmë së bashku për njohjen e Kosovës

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dha njĂ« konferencĂ« pĂ«r shtyp para vizitĂ«s nĂ« RepublikĂ«n Turke tĂ« Qipros…

Tërmkolli: Bravo, kryeministër Kurti

Ish-deputetes sĂ« Lidhjes Demokratike tĂ« KosovĂ«s, Melihate TĂ«rmkollit i ka pĂ«lqyer paraqitja e sotme e kryeministrit…

Albin Kurti drejtuar gazetarit serb: Shteti i Serbisë i ka vrarë 1130 fëmijë në Kosovë, mbi 100 prej tyre ende janë të pagjetur

“Shteti i SerbisĂ« i ka vrarĂ« 1130 fĂ«mijĂ« nĂ« KosovĂ«, mbi 100 prej tyre ende janĂ«…

Kurti propozon Deklaratën e Paqes me Serbinë, Vuçiqi e refuzon

Kryeministri i KosovĂ«s Albin Kurti ka propozuar sĂ«rish qĂ« tĂ« nĂ«nshkruhet njĂ« DeklaratĂ« e Paqes mes…

Qeveria pranon edhe një amendament të deputetes Ilire Dauti, banorët e Strimnicës do të bëhen me ujë të pijshëm

BanorĂ«t e fshatit StrimnicĂ« sĂ« shpejti do tĂ« bĂ«hen me ujĂ« tĂ« pijshĂ«m. KĂ«tĂ« e ka…

Kurti: Propozova marrëveshje të paqes, por u refuzua pa u lexuar

Kryeministri i KosovĂ«s Albin Kurti, nĂ« njĂ« prononcim pĂ«r mediat ka folur nĂ« lidhje me takimim…

Nga mesnata ulet çmimi i dizelit, benzina shtrenjtohet për gjysmë denari

Sonte nĂ« mesnatĂ« çmimi i Euro Dizelit do tĂ« ulet pĂ«r 2 denarĂ«, ndĂ«rkohĂ« qĂ« çmimet…

Daçiq: me Thaçin ishte më lehtë të bisedohet sepse ai ishte për kompromis

Kryetari i Kuvendit tĂ« SerbisĂ« dhe lideri i PartisĂ« Socialiste Serbe tĂ« Millosheviqit, Ivica Daçiq ka…

Shqiptarët iu dalin në ndihmë gjermanëve pas vërshimeve: Na ndihmuan në luftë (FOTO)

PĂ«rmbytjet nĂ« EvropĂ« kanĂ« shkaktuar vdekjen e mbi 150 personave nĂ« Gjermani dhe kanĂ« lĂ«nĂ« tĂ«…