Gruevski do të kthehet dhe do të vuajë dënimin, pretendon Spasovski

Po kalon edhe viti i dytë që kur ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski…

Spasovski: Edhe babai im, Zaev, Filipçe dhe Nikolovski kanë paguar gjoba të trafikut

“Kishim vetëm 5 aparate për matjen e alkoolit në të gjithë vendin dhe 8 shpejtësimatës (radarë).…

Spasovski: Nga shtatori deri më sot kemi konfiskuar mbi 550 kilogram marihuanë

“Efikasiteti i policisë është rritur. Nga shtatori deri më sot kemi efikasitet të madh, aktivizojmë disa…

Drejtori i Policisë Financiare: Në rastin “Banka Eurostandard” kemi zbuluar rrjetë të madhe firmash

Drejtori i Policisë Financiare, Arafat Muaremi, tha sonte se janë në rrugën e duhur për të…

Dy banorë të Patishka Rekës ia kanë vjedhur veturën një tetovari duke e mashtruar

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ngriti padi penale kundër M.A (18) dhe N.A (29), të…

Shqiptari i njohur nga Tetova blen skuadrën serbe

Menaxheri ndërkombëtar i futbollit me prejardhje nga Tetova, Fali Ramadani do të blejë klubin e futbollit…

Biznesmeni tetovar Nazif Destani hyn në biznesin e prodhimit të makinave

Një investitor shqiptar përfshihet për herë të parë në industrinë e prodhimit të automjeteve. Është fjala…

Xhaferi: Nuk janë krijuar kushte për të pirë marijuanë në vend të cigareve

Në vendin tonë, ende nuk janë krijuar parakushte për legalizimin dhe përdorimin rekreativ të marihuanës, tha…

Ministri Nuredini: Po bisedojmë me Shqipërinë dhe Greqinë për shpëtimin e Liqenit të Prespës

Jemi duke folur me Greqinë dhe Shqipërinë për shpëtimin e Liqenit të Prespës, anëtarët e Komitetit…

Shilegov po punëson 135 ushtarë partiak, ndër të cilët edhe shofer personal, akuzojnë nga VMRO-DPMNE

Ekonomia është në recesion, për 10 muaj 55 mijë njerëz kanë humbur vendet e tyre të…