Gjuha shqipe futet si lëndë zgjedhore për herë të parë në Universitetin e Harvardit

Gjuha shqipe nga tash e tutje do tĂ« jetĂ« si lĂ«ndĂ« zgjedhore pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ«…

“Ikja e profesionistĂ«ve tĂ« rinj”/I diplomuar pĂ«r gazetari nĂ« Maqedoni, bankier i suksesshĂ«m nĂ« AmerikĂ«

Goran Llallov ka diplomuar pĂ«r gazetari nĂ« Shkup, por ka disa vite qĂ« punon nĂ« njĂ«rĂ«n…

Gjykimi komunist i katër intelektualëve tetovarë në vitin 1968

Nga Ismail ArsllaniGjashtĂ« muaj pas demonstratave tĂ« 22-23 dhjetorit tĂ« vitit 1968 nĂ« TetovĂ«, nĂ« GjykatĂ«n…

LAJMI I FUNDIT: Mijallkov mbetet në paraburgim

NĂ« kumtesĂ«n e GjykatĂ«s penale thuhet se KĂ«shilli konsideron se janĂ« plotĂ«suar kushtet e nenit 165,…

Bela: Lufta e Doki Bujar paska qenë për shtëpi luksoze, veturë luksoze


Valon Bela nga LĂ«vizja Besa ka komentuar pĂ«rgjigjen e ministrit Bujar Osmani pĂ«r kreun e VMRO-sĂ«…

Kurrë nuk është vonë: Në moshën 62 vjeçare, Ismet Mustafa magjistron me notën 10 në UT

Ismet Mustafa nga Rainca e PreshevĂ«s mbrojti sot temĂ«n e diplomĂ«s tĂ« magjistraturĂ«s nĂ« moshĂ«n 62-vjeçare.Ismet…

LSDM dhe BDI mirëpresin emrat e propozuar nga Alternativa

PartnerĂ«t e koalicionit LSDM-BDI mirĂ«presin emrat e propozuar nga Alternativa si bartĂ«s tĂ« funksioneve nĂ« formatin…

KUMANOVA: Me fytyrë të mbuluar: Një ditë para ngjarjes, e kuptuam tradhtinë dhe u larguam

NjĂ« person me zĂ« tĂ« ndryshuar nga media e cila e intervistoi dhe me pamje tĂ«…

Mickoski: Afrim Gashi më ka njoftuar për gjithçka, pres Alternativa të mos bëhet pjesë e Qeverisë

Kryetari i VMRO-DPMNE-sĂ« Hristijan Mickoski sonte nĂ« ClickPlus nĂ« TV21 tha se kreu i AlternativĂ«s Afrim…

Turqia po rrit pagën minimale me 50 për qind duke filluar nga viti i ardhshëm

Presidenti Recep Tayyip Erdogan e bĂ«ri njoftimin tĂ« enjten gjatĂ« njĂ« konference pĂ«r shtyp nĂ« televizion,…