E fundit/ Një viktimë dhe disa të plagosur në rrugën Shkup-Kozjak

Në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në rrugën Shkup-Kozjak ka ndërruar jetë një 23 vjeçar nga Shkupi, ndërkohë që lëndime të rënda kanë marrë edhe dy persona të tjerë, njëri prej të cilëve i moshës së mitur.

Advertisement

Sipas MPB-së, aksidenti ka ndodhur mbrëmë, mes një makine të tipit “Opel Korsa” me targa të Shkupit e drejtuar nga M.M. 23 vjeçar dhe një “Ford Fokus” gjithashtu me targa të Shkupit drejtuar nga R.K. 30 vjeç nga Shkupi dhe një “Folksvagen Golf” me targa të Shkupit, drejtuar nga V.K. 43 vjeç nga Shkupi.
“Në vendngjarje të aksidentit ka ndërruar jetë vozitësi M.M., ndërsa me lëndime trupore kanë përfunduar shoferi i Opel Corsa dhe një i mitur si bashkudhëtar në Ford Fokus.

Advertisement

Leave a Reply