Tepria e Hekurit – Reagimet e Rrezikshme Të Lëkurës

Një nga ndikimet e forta të tepricës e hekurit në trup vërehet tek lëkura e cila…

Digjete një barakë në Shkup: Kanë festuar dhe e kanë harruar ngrohësen ndezur

Këtë mëngjes, një barakë në vendbanimin Karposh 2 në Shkup mori flakë. Sipas informacioneve fillestare dhe…

Erdogan: Po negociojmë me Gjermaninë për prodhimin e vaksinës

Turqia është në bisedime me Gjermaninë për prodhimin e përbashkët të një vaksine të re kundër…

Babai i presidentit serb Vuçiç po lufton për jetën, ka koronavirus

Babi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç pas infektimit me virusin korona po lufton për jetën, shkruajnë…

93-vjeçarja shqiptare, shërohet nga koronavirusi në Amerikë

Ish-presidenti i Feronikelit, Avdi Krasniqi që tani jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka njoftuar…

Majori amerikan nis ligjaratën në Xhaminë e Prishtinës me “Selam Alejkum”, fjalimi i tij është madhështor

Në xhaminë ”Prof. dr. Bedri Kamberi” në lagjen e “Spitalit” ka mbajtur ligjëratë majori amerikan, Cory…

“Me Bidenin president, Kosova ka përparësi”

Viti i kaluar ka qenë plot me ngjarje dinamike në politikën kosovare. Sot në ‘Balkan Talks’…

Një xhami në Gjermani sulmohet dy herë brenda dy javësh

Një xhami në qytetin jugperëndimor gjerman Baden-Wurttemberg sot u sulmua për herë të dytë brenda dy…

Vjosa Osmani zbulon moton e fushatës

Ud e Presidentit Vjosa Osmani, që tashmë zyrtarisht është larguar nga LDK-ja para pak çastesh ka…

Gostivar: Në ujërat e lumit Vardar është gjetur një trupi i pajetë i një burri

Prokuroria Publike e Gostivarit mbrëmjen e djeshme ka kryetar hetim në vendngjarje pasi në ujërat e…