Prishtinë, Osmani e Kurti takohen me Enver Hoxhajn

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë pritur në takim ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj për t’u konsultuar rreth konstituimit të institucioneve.

Advertisement

Kurti dhe Osmani si fitues të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit kanë ftuar në takime gjatë ditës sotme liderët e partive parlamentare.

Kjo pas certifikimit të rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

Advertisement

Leave a Reply