Mbillte kanabis në kasolle dhe e shiste lirshëm, vihet në pranga 50-vjeçari në Berat

Policisa ka vënë në pranga një 50-vjeçar i cili akuzuohet se kultivonte dhe shiste lëndë narkotike.

Advertisement

“Nga specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve, në bazë të informacioneve të siguruara se një shtetas posedonte lëndë narkotike si dhe e kultivinonte atë, ushtruan kontroll në fshatin Teman, Poliçan, ku në një kasolle gjetën një qese e dyshuar me një sasi lëndë narkotike cannabis sativa gati për shitje, si dhe disa bimë të dyshuara cannabis sativa.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin e dyshuar S.S., 50 vjeç, banues në fshatin Teman, Poliçan…”-njofton policia.

NJOFTIMI I POLICISË:

Berat; Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e vprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve

Evidentohet një rast i kultivimit dhe prodhimit të lëndës natkotike

Vihet në pranga 50-vjeçari, si autori i dyshuar

Nga specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve, në bazë të informacioneve të siguruara se një shtetas posedonte lëndë narkotike si dhe e kultivinonte atë, ushtruan kontroll në fshatin Teman, Poliçan, ku në një kasolle gjetën një qese e dyshuar me një sasi lëndë narkotike cannabis sativa gati për shitje, si dhe disa bimë të dyshuara cannabis sativa.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin e dyshuar S.S., 50 vjeç, banues në fshatin Teman, Poliçan.

Vijon puna për dokumentimin dhe zbulimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme. /albeu.com/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *