Doli për gjah, plumb në kokë, vdes shqiptari në Itali (Foto)

40 vjeçari Artur J i cili kishte dalë për gjuhet në zonën e Spoleto-s në Itali, është dërguar me urgjencë në spital pasi aksidentalisht qëlloi veten dhe nuk mundi ti mbijetojë plagës së marrë. Ngjarja ndodhi pak pas orës 4 pasditen ditën e djeshme kur burri kishte shkuar vetëm për gjueti.

Advertisement

Me një të shtënë të vetme, ai mbeti i plagosur në kokë. Të parët që ndërhynë, ishin gjuetarë të tjerë në zonë, të cilët menjëherë i lajmëruar forcat e policisë dhe urgjencës. Aksidenti ndodhi në një zonë në të cilën ishte një terren i vështirë për të mbërritur mjetet e ambulancës.

Ndërkohë që ekipet e shpëtimit arritën tek gjahtari shqiptar plagosur, i cili u transferua me një barelë drejt ambulancës ku ai u mor menjëherë ndihmën nga mjekët. Sidoqoftë, përpjekjet për ta çuar në spital u vështirësuan për shkak se automjeti i urgjencës ngeci në baltë edhe për shkak të borës së rënë ditët e fundit.

Mjekët bënë gjithçka për të shmangur vdekjen e 40-vjeçarit, duke u përpjekur të ndërhynin në dëmtimin e rëndë të kokës, por më kot.

Sidoqoftë, situata u përkeqësua shpejt dhe zemra e 40 vjeçarit pushoi së rrahuri. Në vend të aksidentit, karabinierët, kryen të gjitha gjetjet e nevojshme për të rindërtuar me saktësi dinamikën që çoi në goditjen fatale.

Për momentin, përjashtohet çdo hipotezë tjetër përveç asaj të shtënë të marrë aksidentalisht nga pushka e viktimës së aksidentit të tmerrshëm.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *