Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë pa u përshëndetur me Biden, thyen traditën shumëvjeçare

Për herë të parë në historinë e SHBA-ve një president paraardhës nuk do të marrë pjesë në kalimin e pushtetit presidentit të zgjedhur, pasi Trump deklaroi pak ditë më parë se nuk do të marrë pjesë në ceremoni.

Advertisement

Për herë të parë në historinë e SHBA-ve një president paraardhës nuk do të marrë pjesë në kalimin e pushtetit presidentit të zgjedhur, pasi Trump deklaroi pak ditë më parë se nuk do të marrë pjesë në ceremoni.

Pak minuta më parë, presidenti në largim Donald Trump la Shtëpinë e Bardhë në krah të bashkshortes së tij, Melania Trump. Sot pritet të mbahet ceremonia e inagurimit të presidentit të 46 të SHBA-ve, Joe Biden.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook.

Gjithashtu dhe Zonja e Parë në largim, Melanie Trump prishi traditën e Shtëpisë së Bardhë duke mos ftuar pasardhësen e saj Jill Biden për një vizitë. Lajmin e ka bërë të ditur CNN, i cili shkruan se kjo do e bëjë Melaninë, Zonjën e Parë në historinë e SHBA, që e ka prishur këtë traditë dhjetra vjeçare, shkruan Insajderi.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *