Turqia prodhon autobusin elektrik pa shofer (VIDEO)

Presidenti i TurqisĂ«, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se nĂ« takimin e kabinetit shkuan me Atak Electric, autobusin e parĂ« elektrik nĂ« botĂ« tĂ« prodhuar nĂ« seri nĂ« nivelin 4 pa drejtues tĂ« zhvilluar nga inxhinierĂ«t turq, transmeton Anadolu Agency (AA).

Advertisement

Erdoğan postoi nga llogaria e tij nĂ« Twitter pamjet gjatĂ« testimit tĂ« autobusit elektrik qĂ« zhvilluan nĂ« rezidencĂ«n presidenciale nĂ« Ankara.

“NĂ« takimin tonĂ« tĂ« kabinetit po shkojmĂ« me Atak Electric, autobusi i parĂ« elektrik pa drejtues nĂ« botĂ« i prodhuar nĂ« seri nĂ« nivelin 4 nga inxhinierĂ«t turq”, tha Erdoğan.

Ja dhe video:

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *