Shqiptari ndërron jetë, u rrah me shokët për partitë politike

57 vjeçari nga Ballshi, Pelivan Sinorrapaj ka ndërruar jetë pas 9 ditësh në spital.

Viktima ishte shtruar në Spitalin e Traumës në Tiranë për shkak se ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore.

Burri u rrah barbarisht nga shokët e tij me të cilët kishte konsumuar alkool. Shkak i sherrit në lokal midis tyre ishte një debat për çështje politike.

Sinorrapaj u gjet i gjakosur dhe pa ndjenja nga kalimtarë të rastit në Ballsh. Ka qenë pasditja e datës 29 janar kur Pelivan Sinorrapaj, së bashku me tre shokët e tij Fitim Zekaj 42 vjeç, Festim Alimetaj 53 vjeç dhe Ferdinand Meraj 44 vjeç të tre banues në Ballsh Mallakastër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *