Alfa Tv: Bie qeveria LSDM-BDI, krijohet qeveri e re VMRO-DPMNE – ASH -AA

Televizioni maqedonas “Alfat Tv”, ka njoftuar sonte se nga burime të sigurta pranë VMRO-DPMNE-së të cilët për këtë medium kanë thënë se VMRO-DPMNE bashkë me Aleancën dhe Alternativën kanë siguruar 61 deputet dhe pritet çdo moment që të ndodh ndryshimi i pushteti në Maqedoninë e Veriut, transmeton portali Shqipmedia.

Sipas “Alfa Tv” , VMRO-DPMNE nuk shpejton por pret që të sigurojë ende deputet që të ketë një qeveri stabile.

Pëndryshe sot Ali Ahmeti tha se në Maqedonia qeverija e tij me Zaevin ka shumicën stabile por lajmet që vijnë nga VMRO-DPMNE flasin të kundërtën. Të presim se si do të rrjedhin ngjarjet ditëve në vijim.Shqipmedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *