Vazhdon numërimi i votave me kusht, ja sa vota ka marrë deri tani VV, PDK e LDK

Në Qëndren e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me kusht.

Advertisement

Kur janë numëruar rreth 10 mijë vota, Lëvizja Vetëvendosje ka 3 mijë e 775 vota.

Ndërsa pas saj, Partia Demokratike e Kosovës ka marrë 1 mijë e 526 vota.

Kurse pas tyre Lidhja Demokratike e Kosovës me 865 vota.

Votat me kushtë janë 31 mijë, kurse edhe 2800 janë të personave me aftësi të kufizuara. /Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *