Pamjet e para nga Larisa pas tërmetit të fuqishëm në Greqi (Video)

Një tërmet me magnitudë 6.2 është regjistruar pak minuta më parë në Greqi, sipas qendrës Sizmologjike Europiane Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra është identifikuar në afërsi të Larisës dhe me thellësi 10 km. Mediat greke kanë publikuar edhe pamjet e para nga Larisa pas tërmetit të fuqishëm, i cili u ndje edhe në Shqipëri.

Njerëzit në Larisa, Trikala dhe Elassona u dyndën në rrugë të frikësuar. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *