Ferizaj – Ia vjedhin makinën dhe ia djegin në rrugë, flet pronari (Foto)

Skender Sylës mbrëmë me të arritur në shtëpi i është vjedhur vetura e tipit “Mercedes” në Ferizaj.
Syla ka thënë se në mbrëmjën e së premtës i është vjedhur vetura para shtëpisë, të cilën pastaj e kanë gjetur të djegur në fshatin Sojevë.

Advertisement

Pronari i veturës ka thënë se familja e tyre nuk është në konflikt me askënd dhe nuk e di kush ka mundur ta bëj atë.
“Mbrëmë në ora 23:40 kam ardh në shtëpi dhe e kam lënë veturë, në mëngjes kur jam zgjuar nuk e kam gjet aty dhe e kam lajmëruar rastin në polici. Më vonë më kanë lajmëruar se vetura është gjetur e djegur në një fshat.

Gashi tha se Policia ka ndërmarrë të gjitha veprimet policor për të zbardhur këtë rast.
“Fillimisht është raportuar se është djegur një veturë në rrethana të panjohura, njësia e zjarrëfikësve dhe policia kanë dalë në vendin e ngjarjes. Nuk ka pasur persona të lënduar kurse më vonë rasti është lajmëruar nga pronari për veturën e vjedhur. Vetura është gjetur në një rrugë të fshatit Sojevë. Policia po i kryen veprimet policore lidhur me zbardhjen e rastit”, tha ai.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *