Kampioni i boksit Anthony Joshua mes shqiptarëve në Londër, bën shqiponjën me dy duar

Boksieri Anthony Joshua ka surprizuar edhe njëherë shqiptarët kudo ku janë.

Advertisement

Ai është fotografuar duke bërë shqiponjën me duar bashkë me një emigrant në Londrër, veprim ky i cili e rrit edhe më shumë respektin për këtë sportist të madh dhe të mirënjohur edhe në vendin tonë.Kujtojmë se Joshua është boksier profesionist britanik dhe është shpallur dy herë kampion bote.

Ai ka mbajtur titujt si WBA, IBF, WBO dhe IBO.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *