Arrestohet një tetovar sepse rrahu gruan e tij

Një banor i Tetovës është arrestuar nga zyrtarët policor sepse ka rrahur gruan e tij, njoftojnë…

Kovid-19 mori edhe një jetë të re – Ndërroi jetë profesori 35 vjeçar

Virusi i paparashikueshëm kovid-19 mori një viktimë të re, mësuesin 35-vjeçar të kimisë në shkollën “25…

Sekuestrohen 100 kilogramë marijuanë në Novo Sellë

Siç njoftuam më herët, në Vendkalimin kufitar Novo Sellë, në dalje nga Republika e Maqedonisë së…

Gjendet e vdekur gruaja e cila u paraqit si e humbur

Trupi i pajetë i 50-vjeçares nga Prilepi është gjetur në orët e hershme në ujërat e…

Bullgaria thotë se nuk mund të heqë dorë nga 88.540 qytetarë maqedonas me nënshtetësi bullgare

Ministria e Punëve të Jashtme të Bullgarisë thekson se nuk do të ndryshojë pozicionin e saj…

Mickoski: Kënetës kriminale dhe politikanëve me lidhje të ngushta me gjyqësorin duhet t’i jepet fund

Gënjyen edhe për vetingun e gjyqtarëve, sepse ata mbajnë gjyqësorin ‘Swarovski gjykatën’ dhe ‘Tras-tras gjykatën’ në…

Arrestohet një person me kokain në Tetovë

Mbrëmë rreth orës 20:30 në rrugën “Ilindenska” në Tetovë, Policia e Tetovës ka arrestuar E.S nga…

Policia e ndërpret një dasmë në Vrapçisht, nikoqiri i dasmës privohet nga liria

Policia e Gostivarit sot pasdite e ndërpreu një ceremoni martesore në fshatin Vrapçisht, e cila ishte…

Një person është therrur me thikë në Qendrën Tregtare të Qytetit në Shkup

Një person është therrur sonte derisa ishte në bodrumin e QTT, konfirmojnë për redaksinë tonë nga…

Aksion i madh policorë për drogë në Novo Sellë të Strumicës

Gazeta Populli ekskluzivisht zbulon se sonte një ekip mobil i administratës doganore ka bërë një aksion…