Agim Veliu ofendon Vjosa Osmanin

Ish-kandidatja për kryeministre nga LDK në zgjedhjet e fundit, Vjosa Osmani, e kushtëzon kthimin e saj në këtë parti me largimin e kryesisë aktuale. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu e ka komentuar në mënyrë të papërshtatshme këtë deklaratë.

Advertisement

Agim Veliu ka ironizuar me pamjen e Vjosa Osmanit duke thĂ«nĂ« se â€˜Ă«shtĂ« shumĂ« e madhe dhe i duhet hapĂ«sirĂ«â€.

Tutje ai ka thënë për Periskopin se edhe po të largohet e gjithë Kryesia e LDK-së nuk do ta zë Osmanin.

“UnĂ« e di qĂ« ajo Ă«shtĂ« tepĂ«r e madhe dhe i duhet hapĂ«sirĂ« shumĂ«, a po kupton çfarĂ«, qysh konteksti po e them. UnĂ« e di qĂ« ajo Ă«shtĂ« tepĂ«r e madhe, e gjanĂ« (e gjerĂ«) edhe i duhet hapĂ«sirĂ« shumĂ«, po nuk e paskna ditĂ« qĂ« duhet komplet njĂ« Kryesi me ja lĂ«shu vendin edhe nuk e di a e nxenĂ«â€, ka thĂ«nĂ« Veliu pĂ«r Periskopin.

Ndërkohë, LDK dhe Vjosa Osmani kanë ndarë rrugët. Kjo e fundit para disa ditëve ka bërë publike sloganin e iniciativës me të cilën do të garojë në zgjedhjet që pritet të mbahen.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *