Sela politikani më i ndjekur, Mustafa, Ahmeti e Xhaferi e ndjekin nga pas!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka lënë prapa kreun e BDI-së për sa i përket aktivitetit në “Facebook”

Advertisement

Kreu i ASH-së, renditet në vendin e 12 para Dritan Abazeviçit Isa Mustafës e Ali Ahmetit i cili renditet i 15-ti.

Në një analizë të bërë nga Itshqip.com Sela ka regjistruar 709.090 interaksione kurse kreu i BDI-së ka regjistruar 380.109 interaksione.

Kjo analizë është tregues se Sela është politikani më i ndjekur shqiptar në Maqedoni, pas tij vijnë Ahmeti dhe kryeparlamentari Xhaferi.

Kurse në vendet e para janë Edi Rama, Sali Berisha, Albin Kurti e Vjosa Osmani raporton INA.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *