Ridvan Berisha-Albin Kurtit: A është Deçani pjesë e Kosovës?!

Pas helmimeve masive në Deçan, ka ardhur një reagim nga gazetari, Ridvan Berisha, raporton Gazeta Blic.

Advertisement

Day Travel
Berisha në reagimin e tij në facebook kritikon Kurtin dhe institucionet e tjera shtetërore për mungesë reagimi në kohë.

“Kryeminister a eshte Deçani pjese e Kosoves, çfare gjendje alarmante nuk ka urgjence reagimi shteteror, a jeni n’toke t’bukes o njerez qe e qeverisni kete vend, shokuese kjo indiference’ shkruan Berisha në facebook.

Reagimi i plotë:

Kryeminister a eshte Deçani pjese e Kosoves, çfare gjendje alarmante nuk ka urgjence reagimi shteteror, a jeni n’toke t’bukes o njerez qe e qeverisni kete vend, shokuese kjo indiference!

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *