Arrestohet kumanovari për të cilin ishte lëshuar fletarrest

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 22.00 në pikën kufitare Tabanoc, është arrestuar R.O (32) nga Kumanova. Gjatë kontrollit të kryer është konstatuar se personi në fjalë është kërkuar me fletarrestim nga Sektori për bashkëpunimi ndërkombëtarë, për vuajtjen e dënimit me burg prej 2 vitesh dhe 6 muaj. R.O është i dënuar për vepër penale sipas nenit 236 paragrafi 1 të Kodit penal. I arrestuar është dorëzuar në Sektorin për Punë të Brendshme Kumanovë për procedim të rastit.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *