Lajmërohet 15 vjeçarja nga Prizreni që u raportua e zhdukur: Kam ikur me të dashurin

IndeksOnline mbrëmë ka raportuar mbi zhdukjen e një 15 vjeçareje nga Prizreni, për të cilin rast foli axha i saj, duke thënë se mbesa e tij, ishte zhdukur pa gjurmë nga e premta që lamë pas.

Advertisement

Ajo u nis për në shkollë por që nga mësuesi u lajmërua se ajo kishte një javë që nuk shkonte në shkollë.

15 vjeçarja me një mesazh pas 24 orësh iu drejtua të ëmës se është mirë dhe të mos ta kërkojnë, njofton Klan Kosova.

Madje nënës iu tha se ka ikur me të dashurin e saj me dëshirë, por familja nuk ka informacion se ku gjendet vajza.

Rastin babai i 15 vjeçares familjarët e kanë raportuar edhe në polici, derisa këta të fundit janë duke u marrë me rastin.

Familjarët bëjnë apel që nëse dikush mund të ketë ndonjë informacion për Gentianën t’i njoftojë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *