Ky është numri i Vetëvendosjes në fletëvotimet e 14 shkurtit

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje, në fletëvotime, do të garojë më numrin 127, shkruan Insajderi.

Advertisement

Lista e Vetëvendosjes, në këto zgjedhje do të jetë me minus pesë kandidatë, dhe pa kryesues të listës, që pritej të ishte lideri i kësaj partie, Albin Kurti.

Kurtit, iu pamundësua kandidimi për shkak të vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme pritet të mbahen më 14 shkurt, shkruan Insajderi.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *