Pens do të vaksinohet të Premten, ndërsa Bajden javën e ardhëshme

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan Xho Bajden sipas te gjitha gjasave do të marrë vaksinën e re kundër koronavirusit javën e ardhshme, thonë nga ekipi tranzicional i Bajden.

Advertisement

Nënpresidenti aktual Majk Pens do të vaksinohet para Bajden, pasi Shtëpia e Bardhë njoftoi të Premten se do ta mer dozën e parë të vaksinës në publik.

Disa ditë më parë, ish-presidentët e SHBA Barak Obama, Bill Klinton dhe Xhorxh Bush thanë se do të vaksinohen edhe ata gjithashtu.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *