Isa Mustafa godet Lumir Abdixhikun

Kreu nĂ« dorĂ«heqje i Lidhjes Demokratike tĂ« KosovĂ«s, Isa Mustafa, ka zgjedhur qĂ« mes rreshtash tĂ« njĂ« reagimi shumĂ« gjatĂ« pĂ«r humbjen nĂ« zgjedhjet e 14 shkurtit, t’i kundĂ«rpĂ«rgjigjet edhe bashkĂ«partiakut tĂ« tij, Lumir Abdixhikut, rreth njĂ« deklarate tĂ« bĂ«rĂ« nĂ« media, pĂ«r arsyen qĂ« e ka çuar partinĂ« nĂ« rezultatin katastrofal dhe mĂ« tĂ« dobĂ«t nĂ« histori, qĂ« nga themelimi.

Advertisement

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në një prononcim për Gazetën Express, kishte thënë se partia që i takon përfundoi me rezultatin më të dobët në histori meqë fatkeqësisht nuk u dëgjuan disa zëra brenda partisë

“Rezultati flet vet dhe s’lĂ« hapĂ«sirĂ« pĂ«r asnjĂ« interpretim. FatkeqĂ«sisht zĂ«rat tonĂ« s’u dĂ«gjuan me kohĂ« dhe si rrjedhojĂ« pĂ«rfunduam nĂ« rezultatin mĂ« tĂ« ulĂ«t historik”, kishte thĂ«nĂ« Abdixhiku.

KĂ«tij qĂ«ndrimi tĂ« ish-deputetit tĂ« LDK’sĂ« i cili ka fituar mandat pĂ«r tĂ« qenĂ« pĂ«rsĂ«ri nĂ« Kuvend iu Ă«shtĂ« pĂ«rgjigjur sot kreu nĂ« dorĂ«heqje i LDK’sĂ«, Isa Mustafa.

Në një shkrim të gjatë ku kishte folur për shumë çështje, ish-kryeministri mes rreshtash ia ka kthyer Abdixhikut.

Mustafa ka thĂ«nĂ« se nuk Ă«shtĂ« e vĂ«rtetĂ« qĂ« s’ështĂ« dĂ«gjuar zĂ«ri, por thotĂ« se kĂ«ta qĂ« thonĂ« kĂ«shtu nuk kanĂ« pasur zĂ« tĂ« artikuluar pĂ«rveç mungesĂ«s sĂ« qĂ«ndrimit, sipas tij nĂ« stilin “ta shohim si del”.

“TĂ« tjerĂ«t qĂ« sot nĂ« studio televizive thonĂ« se nuk Ă«shtĂ« dĂ«gjuar zĂ«ri i tyre, nuk e thonĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ«n, sepse nuk kanĂ« pasur asnjĂ« zĂ« tĂ« artikuluar pĂ«rveç pozicionimit abstenues e abstenimi Ă«shtĂ« mungesĂ« e qĂ«ndrimit, blerje kohe, nĂ« stilin ta shohim si del”, ka shkruar Mustafa.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *