Ish-polici serb tregon se si u vra Adem Jashari dhe familja e tij (VIDEO)

Jovan Goluboviq, ish-polici serb, ka rrëfyer për vrasjen e familjes Jashari dhe pjesëmarrjen e tij në sulmin e shtetit serb në tre ditë marsi të 1998.

Advertisement

Ai në vitet 2009 dhe 2010 ishte dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë së Serbisë për krime lufte, njofton Klan Kosova.

”Ajo çka më së shumti më ka mbetur në kujtesë është se ai aksion në Prekaz të poshtëm në Lagjen Jashari jo që ka qenë mbi përdorim i forcës, por ishte çmenduri serbe”, thotë ndër të tjera.

Kjo është storia e realizuar me rrëfimin e tij dy javë më parë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *