Sportist dhe pa asnjë sëmundje/ 19-vjeçari shqiptar vdiq nga COVID, i ati: I ndali fryma dhe…

Një lajm tragjik vjen nga Kosova. Mësohet se Hekuran Jezerci, 19 vjeç ka humbur jetën nga Covid-19.

Advertisement

I riu nuk vuante nga sëmundje të tjera dhe ishte në profesion sportist.

 “Në mesnatë iu perkeqësua gjendja, frymëmarrja nisi t’i ndalej. S’mund të ecte, e kapa me krahë, dhe e sollëm me makinë në spital.

Motrat dhanë maksimumin , mjekët po ashtu por me kushtet që i kanë pas s’kanë pas gjë më shumë për të bërë. Kemi vazhduar me emergjencë për Ferizaj. Atje e kemi lajmëruar rastin, por deshti zoti e mori”,-tha i ati për mediat e Kosovës.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *