LDK nuk është e para në asnjë komunë të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës është aktualisht subjekti i vetëm politik që nuk e ka primatin e votave në asnjë komunë të Kosovës.

Advertisement

Derisa Lista Serbe është duke prirë në të gjitha komunat me shumicë serbe, Lëvizja Vetëndosje po prinë në shumicën e komunave tjera, shkruan lajmi.net.

Përveç Junikut e Deçanit të cilat AAK e ka primatin dhe Skenderajit e Drenasit ku po prinë LDK, Nisma Socialdemokrate po prinë në Malishevë.

Së këndejmi, Lidhja Demokratike e Kosovës është partia e vetme politike në këto zgjedhje që nuk po prinë në asnjë komunë. /Lajmi.net/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *